3 основні причини поломки каталізатора. Як попередити несправність?

  • Posted on 08.07.2015
  • By Катализаторы Украины

Багато хто чув слово «каталізатор», але далеко не всі знають, що це таке.

Каталізатор — це обов’язкова частина будь-якої машини, за рахунок якої здійснюється переробка отруйних газів вихлопу на трохи менш небезпечні для людського здоров’я.

Для того щоб каталізатор купити, необхідно витратити пристойну суму грошей. Така вартість даної деталі обумовлена тим, що в її складі є рідкісні метали: платина, родій і паладій.


металлический и керамический бу катализаторы

У більшості випадків каталізатори виготовляються з металу або керамічних матеріалів. Якщо розглядати з точки зору цінового питання, то каталізатори з кераміки дешевші, що, звичайно ж, позначилося на їх популярності.

Однак, вони мають свої недоліки, і основним з них є крихкість. Якщо, наприклад, він вдариться об камінь, що лежить на дорозі, то його зовнішня мембрана трісне і розпадеться на дрібні шматочки. Крім даної причини, каталізатор з кераміки може розірватися через системи запалювання двигуна. Якщо був здійснений невдалий його запуск, то бензин в результаті накопичиться в випускному тракті, і якщо буде повторна спроба завести його, то каталізатор в результаті просто вибухне зсередини. Розпечений каталізатор може поламатися і в тому випадку, якщо на нього потрапить вода.

Основні причини поломки каталізатора:

  • Занадто великий пробіг машини. Дуже часто власники машини купують стару машину і через якийсь час у них з’являється необхідність замінити каталізатор. Це не повинно дивувати, так як в середньому «термін придатності» даної деталі, не перевищує 100-120 тисяч км пробігу;
  • Використання низькоякісного палива. Найчастіше, неякісний бензин з його вихлопом може містити в собі тетраетилсвинець, через який надалі забиваються стільники каталізатора і в підсумку відмовляє вся вихлопна система;
  • Поганий стан доріг призводить до того, що каталізатори переносять велике навантаження і дуже часто тріскаються, і ламаються через трясіння та удари.

Які ознаки несправності каталізаторів?

неисправный катализатор

Якщо каталізатор був поламаний через механічний вплив, то першою ознакою його поломки буде деренчання під час того, як працює двигун. Це деренчання з’являється відразу ж після того, як ламається каталізатор.

Найбільш очевидна ознака, за допомогою якої ви зрозумієте, що каталізатор несправний — загоряння лампочки, яка свідчить про поломку двигуна. Практично всі поломки, пов’язані з цією деталлю в машині, надалі призводять до порушення складу повітряно-паливної суміші. Для того щоб не доводити саму незначну поломку каталізатора до величезної проблеми, при самих незначних неполадках в двигуні, потрібно відразу ж їхати на діагностику і ремонтувати двигун.

Процес діагностики каталізатора досить складний, особливо в тих випадках, коли машина перестала заводитися. Сканери діагностики не покажуть фахівцям де знаходиться поломка в каталізаторі, якщо другий датчик кисню досі дублює сигнал в центральний блок управління двигуна. Якщо ж відбудеться сильний удар по корпусу каталітичного конвертера, то бортовий комп’ютер не встигне помітити поломку, і двигун в результаті просто заглохне.

Для того щоб на 100% відсотків бути впевненими, що двигун працює з меншою потужністю, ніж зазвичай, або не працює через поламаний каталізатор, можна за допомогою запуску двигуна без задіяння датчика кисню. Він знаходиться перед каталізатором.

Спираючись на інформацію з даної статті, ви зможете вчасно запобігти поломці свого каталізатора, тим самим, продовживши роботу свого автомобіля.

3 thoughts on “3 основні причини поломки каталізатора. Як попередити несправність?

  1. Этот достаточно хрупкий прибор находится в очень агрессивной среде, поэтому его работу необходимо постоянно контролировать, так как при его поломке дальнейшее использование автомобиля невозможно. Периодическая проверка лямбда зонда станет гарантом стабильной работы автотранспортного средства.

  2. Основным признаком неисправности лямбда зонда служит изменение работы двигателя, так как после его поломки значительно ухудшается качество поступаемой топливной смеси в камеру сгорания. Топливная смесь, по сути, остается бесконтрольной, что недопустимо.

  3. Оптимизация расхода топлива. Элементы выхлопной системы работают, как оптимизаторы настроек впуска. Чем дольше вы эксплуатируете авто с неисправным глушителем или катализатором, тем большим становится расход топлива, а мощность двигателя снижается прямо на глазах. Научитесь считать деньги, сделайте своевременный ремонт глушителя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.